Týdenní přehled v institucích EU

16.10.2018

Shrnutí nejdůležitějších událostí 15.10-21.10.2018

V pondělí se bude konat mezinárodní zasedání ministrů zahraničních věcí zemí Východního partnerství, kde se bude hovořit o obnovení politického dialogu mezi EU a jejími východními partnery či o plnění závazků přijatých v rámci partnerství včetně priorit označovaných jako „20 cílů pro rok 2020“.
V pondělí bude zasedat Rada pro zahraniční věci, kde se bude projednávat mimo jiné strategie EU pro propojení Evropy a Asie či evropská a mezinárodní reakce na migrační krizi.
V úterý bude zasedat Rada pro obecné záležitosti k článku 50, kde se bude projednávat otázka brexitu.
Ve středu bude Evropská rada jednat o pokroku ve vyjednávání brexitu a ve čtvrtek budou lídři zemí EU projednávat otázky migrace a vnitřní bezpečnosti, prohloubení hospodářské a měnové unie (HMU), zahraničně politické otázky či přehled o pokroku při provádění dřívějších závěrů Evropské rady.
Ve čtvrtek a pátek se v Bruselu uskuteční 12. summit setkání Asie-Evropa, který se bude zaměřovat na posílení dialogu a spolupráce v oblasti obchodu a investic, konektivitu, udržitelný rozvoj a klima, a bezpečnostní výzvy, jako je kybernetická bezpečnost.
V pátek se uskuteční summit EU-Korejská republika, v rámci něhož proběhne zhodnocení dvoustranných vztahů včetně provádění dohody o volném obchodu a bude se řešit otázka, jak zintenzivnit spolupráci v oblasti změny klimatu a výzkumu a vývoje, a o dalších globálních otázkách.

/jak-na-prezentacni-dovednosti-a-vystupovani-pred-publikem-workshop-pro-zacatecniky-i-nesmele-hospodarska-komora/