Jihočeská hospodářská komora: S vybavením na on-line výuku pomohly třeboňské firmy

17.04.2020 Dominika Krejčířová

Na aktuální situaci ve školách, které se uzavřely z důvodu karanténních opatření ze strany vlády a Ministerstva zdravotnictví, se rozhodly reagovat třeboňské firmy. Ve školách či v rodinách totiž chybí potřebné technické vybavení a řada žáků má problém s on-line výukou. Ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou během necelých pěti dnů třeboňské firmy zajistily a předaly třináct notebooků do dvou základních škol a jednoho víceletého gymnázia.

„V nočních zprávách jsem zaslechl, že digitální technologie nyní nahrazují účast dětí a učitelů ve třídě, ale školy se na současnou situaci neměly šanci připravit. Ne všichni žáci tak mají doma počítač nebo rychlý internet. Obrátili jsme se proto na Jihočeskou hospodářskou komoru v Třeboni, aby pomohla oslovit firmy s naléhavou žádostí zajistit alespoň některým místním, základním školám technologie, které by dětem usnadnily vzdělávání na dálku,“ říká Karel Hanyk ze společnosti U+M Servis s.r.o.

Ředitelka oblastní kanceláře Jhk v Třeboni Jana Kočová k tomu dodává: „Na základě iniciativy pana Hanyka jsme 5. dubna oslovili další významné společnosti působící v Třeboni s žádostí o pomoc při financování notebooků. Naši prosbu firmy přijaly okamžitě, což dokazuje to, že už 9. dubna jsme mohli předat třináct notebooků do třeboňských základních škol a víceletého gymnázia. Jsme rádi, že tato akce splnila svůj účel a pokryla nejnutnější potřeby vybraných škol.“ Po pěti kusech putovaly notebooky do ZŠ Sokolská a Gymnázia Třeboň, tři kusy pomohou do II. ZŠ Na Sadech.

Vlivem vyhlášení karanténních opatření ze strany vlády a Ministerstva zdravotnictví jsou už od 11. března uzavřeny základní, střední i vysoké školy. Řada učitelů tak musela přistoupit k on-line výuce přes počítač, na to však řada škol není vybavena. Stejně tak se ukazuje, že i rodiče s dětmi mají s on-line výukou problémy, protože nedisponují potřebnými technologiemi či internetem. Třeboňské firmy se proto s pomocí Jihočeské hospodářské komory (Jhk) rozhodly na vlastní náklady jednorázově věnovat vybraným školám notebooky a tablety.

Do pomoci školám a žákům se zapojilo celkem devět společností, díky kterým se vybralo celkem 100 tisíc korun. Velké poděkování tak patří společnostem U+M s.r.o., AGRICO s.r.o., PODA a.s., ARGON systems, OTAVAN TŘEBOŇ, a.s., ADEXA, s.r.o., AGRO-OVIS spol. s r.o., Rybářství Třeboň a.s. a firmě Ing. Zdeněk Ších. Všechny notebooky jsou vybavené potřebnými programy a nástroji pro distanční výuku na všech používaných platformách včetně videokonferencí.

Kromě notebooků dostala třeboňská Jhk nabídku od společnosti PODA a.s. Ta se nabídla zařídit či za nižší cenu poskytnout internet rodinám, které jej doposud v domácnosti nemají nebo si ho z finančních důvodů nemohou dovolit. Školy mohou pro výuku využít i repasované počítače, které svou úlohu splní stejně dobře. Dva téměř nové notebooky a tři tablety věnovala žákům společnost Santal s.r.o. Na své vlastní náklady repasuje a pro výuku připraví další zařízení i společnost Argon systems.

Více informací a fotografie na webu Jihočeské hospodářské komory

Kontakt:

Ing. Dominika Krejčířová | manažerka PR a propagace

Jihočeská hospodářská komora

e-mail: krejcirova@jhk.cz

tel.: +420 601 085 079

Jihočeská hospodářská komora

Jihočeská hospodářská komora je sdružení podnikatelů, které funguje již 19 let. Stěžejní činností Jhk je podpora podnikání, a to jak prostřednictvím poskytování služeb členům Jhk, tak i informačního servisu ostatním podnikatelům, včetně podnikatelů začínajících. Ročně Jhk uspořádá 160 vzdělávacích seminářů a workshopů, zodpoví přes 2 000 dotazů a vedle řady networkingových akcí nabízí i další specializované služby. Jako zástupce podnikatelů vyvíjí Jhk aktivity, které napomáhají souladu nabídky a poptávky na trhu práce. Jhk působí v rámci celého Jihočeského kraje. Své zastoupení má prostřednictvím oblastních kanceláří ve všech okresních městech jižních Čech, spolu s kanceláří v Milevsku a Třeboni.

/jak-na-prezentacni-dovednosti-a-vystupovani-pred-publikem-praha/