Informace k daním podá jedno editační místo

22.05.2007

Dotazy týkající se daňové problematiky bude v budoucnu řešit jedno editační místo. Shodli se na tom prezident hospodářské komory Jaromír Drábek a ministr financí Miroslav Kalousek. Drábek označil výsledek jednání za průlomový. Odstraní se tak problém, s nímž se podnikatelé stále potýkají a na který komora dlouhodobě poukazuje. Výklad daňových předpisů se často liší a podnikatelé, kteří se v dobré víře zařídí podle informací získaných na jednotlivých finančních úřadech, se tak mohou dostat do potíží. Za závazné odpovědi ohledně daní podnikatelé budou platit. Výše poplatku zatím není známa a bude předmětem dalších diskusí stejně jako termín, od kdy bude příslušné editační místo fungovat. Nutnost platit za informace má zabránit zbytečným či nepatřičným dotazům.

Dotazy týkající se daňové problematiky bude v budoucnu řešit jedno editační místo. Shodli se na tom prezident hospodářské komory Jaromír Drábek a ministr financí Miroslav Kalousek. Drábek označil výsledek jednání za průlomový. Odstraní se tak problém, s nímž se podnikatelé stále potýkají a na který komora dlouhodobě poukazuje. Výklad daňových předpisů se často liší a podnikatelé, kteří se v dobré víře zařídí podle informací získaných na jednotlivých finančních úřadech, se tak mohou dostat do potíží. Za závazné odpovědi ohledně daní podnikatelé budou platit. Výše poplatku zatím není známa a bude předmětem dalších diskusí stejně jako termín, od kdy bude příslušné editační místo fungovat. Nutnost platit za informace má zabránit zbytečným či nepatřičným dotazům.

Ministr financí informoval prezidenta hospodářské komory také o záměru integrovat daňovou a celní správu do jednoho subjektu. „Takové opatření by mělo vést k celkovému zlepšení efektivity systému správy daní,“ uvedl Kalousek. V rámci této integrace počítá ministerstvo financí s aktivní spoluprací hospodářské komory při optimalizaci organizační struktury nově vzniklého subjektu.

Za dobrou zprávu pro poctivé podnikatele lze označit i společný cíl komory a ministerstva financí, který představuje aplikace klientského přístupu daňové správy k daňovým poplatníkům. Ministerstvo financí posílí vyhledávací a kontrolní činnost daňových orgánů a zaktualizuje metodiku svých kontrolních postupů. „Jde o to, aby poctiví poplatníci byli co nejméně obtěžování a „černí pasažeři“, kteří daně platit nechtějí, byli postihováni,“ uvedl Drábek.

 

/delejte-moderni-marketing-i-s-malym-rozpoctem-cyklus-6-akci-s-marketingovym-profikem-hospodarska-komora/