Hlavním tématem aktuálního čísla časopisu Komora je logistika a EET

07.09.2016

Hlavním tématem aktuálního čísla časopisu Komora je logistika a vzhledem k blížícímu se termínu spuštění EET, přinášíme i pár novinek z této oblasti. V tvz. Indexu logistické výkonnosti, který každoročně vyhlašuje Světová banka, si Česká republika sice polepšila o šest míst, ale stále ještě není ani v první dvacítce. Asi nepřekvapí, že lídrem je již po několikáté Německo. Uvidíme, jestli se miliardy přislíbené Ministerstvu dopravy na rozšíření dálniční sítě promítnou v některém z hodnocení příštích let.

S ředitelkou pardubického letiště Hanou Šmejkalovou jsme mluvili o stavbě nového terminálu a plánech do budoucna. Z rozhovoru vyplynulo, že tahle žena si malé cíle rozhodně nedává. Bohužel velký dluh má Česká republika v oblasti vysokorychlostních tratí. Zatímco naši sousedé intenzivně budují nebo minimálně plánují tratě pro rychlovlaky, my nemáme bohužel zatím ani prvotní koncept. Jak informoval prezident HK ČR Vladimír Dlouhý, on sám se hodlá o výstavbu vysokorychlostních tratí osobně zasadit.

Jak již bylo řečeno, na podzim dojde ke spuštění elektronické evidence tržeb, která je naším dalším tématem. Agentura TNS Aisa zveřejnila v srpnu zajímavá čísla o připravenosti české podnikatelské veřejnosti na tuto novou povinnost. Výsledek nepřekvapil v tom, že podnikatelé odkládají nákup kompatibilních pokladen na poslední chvíli. Bohužel na poslední chvíli se objevují i informace z Ministerstva financí, které teprve nyní dolaďuje metodiku k EET. Přeji Vám příjemné čtení plné zajímavých informací.

 

https://www.cotmedia.cz/ecasopisy/komora/2016/0916/

/delejte-moderni-marketing-i-s-malym-rozpoctem-cyklus-6-akci-s-marketingovym-profikem-hospodarska-komora/