HK ČR nadále prohlubuje spolupráci s mongolskými partnery, během Česko-mongolského fóra došlo k podpisu důležitého memoranda

10/04/2018 Miroslav Beneš

Dohodu o vzájemné spolupráci mezi Hospodářskou komorou ČR a Mongolskou národní obchodní a průmyslovou komorou podepsal během Česko-mongolského podnikatelského fóra viceprezident Hospodářské komory ČR Bořivoj Minář a generální tajemník mongolské komory Enebish Oyuntegsh. Obě strany tím stvrdily cíl dalšího prohlubování velmi úspěšné dosavadní spolupráce mezi českými a mongolskými podnikateli.

Mongolsko je zemí, která disponuje obrovským nerostným bohatstvím a robustním ekonomických růstem. Tuto zemi považuji za jeden z nejdůležitějších trhů, podpis memoranda je logickým krokem k dalšímu rozvoji již tak skvělých vztahů,“ řekl během fóra viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář.

Viceprezident Minář zároveň doplnil, že i v letošním roce se Hospodářská komora chystá do Mongolska uspořádat podnikatelskou misi, od roku 2009 již pošesté. Středoasijská země tak patří mezi vůbec nejčastější cíle podnikatelů pod hlavičkou Komory. Důkazem velmi pevných a vřelých vztahů obou zemí byla také návštěva mongolského prezidenta na půdě Hospodářské komory v lednu 2015.

Po úvodních projevech představitelů hospodářských komor a zástupců české i mongolské politické reprezentace měli čeští podnikatelé možnost jednat s potenciálními mongolskými obchodními partnery formou konkrétních B2B jednání. Za hostitelské ministerstvo průmyslu a obchodu účastníky fóra v úvodu přivítal náměstek ministra Eduard Muřický.