Červnové vydání časopisu Komora.cz míří ke svým čtenářům

15.06.2015

Na obálce červnového vydání Komory.cz je prezident HK ČR Vladimír Dlouhý, s nímž jsme hovořili bezprostředně po 27. sněmu HK ČR, který proběhl v Praze. Témat rozhovoru bylo hned několik: ať už je to vysoké zatížení práce, nedostatek technicky vzdělaných lidí, problematika EET, podpora exportních aktivit MSP, ale i obecné podnikatelské prostředí u nás. Vladimír Dlouhý na sněmu také představil Deset kroků na cestě k prosperitě, tedy desatero řešení pro zlepšení podnikatelského prostředí v zemi, které je odpovědí na nejpalčivější problémy, se kterými se podnikatelé musí v současnosti potýkat. I my se této oblasti věnujeme, nicméně detaily tohoto desatera vám podrobně představíme v následujících číslech.

Přestože úvěr stále patří mezi základní stavební kameny financování podnikání, není už zdaleka jedinou možností. Prosazují se i další bankovní produkty a podnikatelé mohou rovněž využít i finance, které jim nabízí jiné subjekty. Zajímavou možností jsou v tomto ohledu tzv. peer to peer půjčky. Jak tedy získat finance na podnikání? Více na straně 18.

Hospodářská komora České republiky již řadu měsíců intenzivně participuje na přípravě nových pravidel pro zadávání veřejných zakázek. Legislativní proces je v plném proudu. Proběhlo mezirezortní připomínkové řízení, v němž HK ČR uplatnila řadu zásadních připomínek. Co konkrétně má nový zákon o zadávání veřejných zakázek z dílny Ministerstva pro místní rozvoj změnit? Připravili jsme pro vás stručný souhrn.

Přestože je Česko nyní jedinou zemí evropské osmadvacítky, která Bruselu dosud nepředložila konkrétní požadavky na eurodotace do roku 2020, firmy si už na začátku června mohou o evropské peníze požádat. První český operační program, jenž získal v Evropě zelenou, umožní čerpat finance zejména na výzkum a vývoj nebo modernizaci energetické infrastruktury. Ministerstvo průmyslu a obchodu, které má program na starosti, by tak mělo celkově mezi domácí podniky rozdělit 120 miliard korun. Více v červnové Komoře.cz.

Listovací verzi časopisu najdete zde:
https://cotmedia.cz/ecasopisy/komora/2015/0615/

 

/delejte-moderni-marketing-i-s-malym-rozpoctem-cyklus-6-akci-s-marketingovym-profikem-hospodarska-komora/