Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Zeměmi ornamentu

21.4.2016 - 1.5.2016

Záměrem projektu, který vzniká ve spolupráci s ambasádami 23 zemí z pražské skupiny Organizace Islámské spolupráce (OICP), je uspořádat festival muslimských zemí a představit tak široké veřejnosti barevnou mozaiku sestavenou z kulturních prvků islámských států. Připraven je bohatý doprovodný program (přednášky, workshopy, tvůrčí dílny). Součástí jsou dvě výstavy, jedna prezentuje zapůjčené artefakty z participujících ambasád, druhý výstavní projekt, který vzniká ve spolupráci s Národní galerií v Praze, reflektuje vliv východní a zejména islámské estetiky v díle českých současných autorů.

Podstatou mezinárodního projektu je zvyšovat povědomí o islámské kultuře a její různorodosti a tak českému divákovi zprostředkovat co nejbohatší pohled na muslimský svět. Přínosem je také sdílení a spolupráce mezi samotnými islámskými státy, jež umožní harmonické setkání na půdě pražské kulturní instituce, jejíž klientela je velice různorodá.

Výstavní projekt představí vybraná díla současných českých umělců, kteří ve své tvorbě různými způsoby reflektují inspirace asijskou, a zejména islámskou estetikou, s důrazem na různorodě pojaté téma ornamentu a jeho duchovní symboliky. Vystavující: Martin Mainer, Petr Kvíčala, Petr Pastrňák, Jana Babincová, Diana Winklerová, Martina Žílová, Veronika Selingerová a další.

24. 4. v 14 h | Živý ornament – vytvořte si svoji dekorativní lampu nebo vitráž z recyklovaných materiálů. Tvůrčí  dílna s Radanou Lencovou

26. 4. v 18 h | Koberec jako plocha pro ornament – přednáší Zdeňka Klimtová

28. 4. v 18 h | Komentovaná prohlídka výstavy – s kurátorkou Petrou Pollákovou

Typ

Organizátor:

Porte

Místo konání:

Ville Pellé, Pelléova 10, Praha 6

Kontakt:

alice.badalcova@porteos.cz, tel.: 602 411 101

 

Podrobnosti

Zahájení:
21.4.2016
Ukončení:
1.5.2016
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , , , ,
Webová stránka:
https:// www.villapelle.cz