Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

reSITE 2016 Města a migrace

16.6.2016 - 17.6.2016

Praha přivítá 16. a 17. června jednu z nejvýznamnějších architektonických a urbanistických událostí Evropy reSITE 2016: Města a migrace. Experti z celého světa se podělí o úspěšná řešení, jak se mohou města Evropy a Západu bezbolestně vyrovnat s přílivem nových obyvatel. Z New Yorku přijede Carl Weisbrod, šéfkomisař územního plánování NYC, Saskia Sassen, urbánní socioložka a profesorka Kolumbijské univerzity, nebo přední kritik New York Times Michael Kimmelman.

Hlavním přednášejícím bude také architekt Martin Rein-Cano. reSITE uspořádá dosud největší urbanistickou hru „Play the City“, jež pod vedením autorky konceptu, urbanistky Ekim Tan z Amsterdamu, zapojí na 800 účastníků konference. Konference se zaměří na dostupné bydlení, design pro udržitelná a odolná města a na potenciál migrace k rozvoji ve městech. Registrace na reSITE.cz . V prodeji jsou i VIP vstupenky.

Program ke stažení: https://resite.cz/download/CZweb.pdf

New York a Německo, lídři zkušenosti s migrací
„Diverzita je to, co dělá New York New Yorkem, a v Praze ji trochu postrádám. Nedávná studie prokázala, že obyvatelé kulturně rozmanitých měst mají vyšší příjmy a životní standard. Města s vyšší diverzitou jsou příjemnější, spravedlivější a udržitelnější. A mnohem přitažlivější, “ říká Martin Barry, ředitel reSITE a krajinný architekt z New Yorku. Jednou z nejsilněji zastoupených zemí bude letos Německo. Pozvali jsme špičkového architekta Martina Rein-Cano, který uchvátil svět svou koncepcí multikulturního městského parku Superkilen v Kodani. Pozvali jsme zástupce měst – např. jednoho z hlavních urbanistů města Mnichova Martina Klamta, pozvali jsme sociální inovátory – dvojici spoluzakladatelů iniciativy Flüchtlinge Willkommen Jonase Kakoschke a Mareike Geiling. „Německá zkušenost s migrací je vrstevnatá, nejen proto, že je Německo vysněnou cílovou stanicí mnoha uprchlíků, a to v masovém měřítku, ale i kvůli zkušenosti se sloučením země a přelivem lidí mezi ekonomicky nevyrovnanými částmi sjednoceného Německa,” vysvětluje programový ředitel reSITE Osamu Okamura.

Dostupné bydlení jako hlavní úkol příštích let
Carl Weisbrod, newyorský expert na bytovou politiku a komisař územního plánování s více než třicetiletou zkušeností, pracoval se starostou Bloombergem i nynějším starostou de Blasiem. Stál u zásadních změn, v jejichž důsledku je New York bezpečnější, zelenější, lépe dopravně propojený a sociálně ohleduplné bydlení má jako jednu z priorit. Newyorská architektka Mimi Hoang, absolventka Harvardu, MIT a hostující docentka na Kolumbijské univerzitě, se přímo specializuje na mikro-jednotky pro mladé rodiny. Z Vídně přijede Ursula Struppe, řídící odbor pro integraci a diverzitu města Vídeň. Přijede také Mascha Onderwater z amsterdamského studia B+B Bureau, jež stálo za vítězným projektem proměny vídeňské tepny Mariahilfer Strasse v pěší korzo. Zcela specifická je zkušenost švédského architekta Kristera Lindstedta, který řídí přesun celého města Kiruna, jež muselo ustoupit těžbě nerostných surovin.

Typ

Organizátor:

reSITE z.s.

Místo konání:

Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8

Kontakt:

Info@resite.cz

 

Podrobnosti

Zahájení:
16.6.2016
Ukončení:
17.6.2016
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , ,
Webová stránka:
https://www.reSITE.cz