
🔴 Průmysl 4.0 v chemickém odvětví. On-line webinář zdarma
29.6.2022 - 9:00 - 13:00
Navigace pro Akce

Svaz chemického průmyslu ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR vás zvou na on-line seminář Průmysl 4.0 v chemickém odvětví.
Program
9:00 – 9:10 – Úvod a představení semináře
moderátor – Vadim Petrov (prezident Iniciativy KYBEZ, člen RRTV)
9:10 – 9:35 – Virtuální a rozšířená realita v průmyslové výrobě
Martin Kotek (Asociace virtuální a rozšířené reality)
Anotace:
Praxe využití VR/AR technologií v průmyslové výrobě. Vzdálená obsluha strojů, vzdálená spolupráce a využití VR v adaptačních procesech nových zaměstnanců.
O autorovi:
Martin má zkušenosti s inovacemi z Centra digitalizace a vzdělávacích technologií na ČVUT CIIRC a s vedením první české VR komunity. Proto ví, kudy vede cesta.
9:35 – 10:00 – Možnosti umělé inteligence v rozhodovacích procesech v chemickém průmyslu a důvěryhodné zachycení pravdivosti datové stopy
Roman Jašek (Ústav informatiky a umělé inteligence, Fakulta aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati)
Anotace:
Představení vybraných metody umělé inteligence a na zvolených příkladech demonstrace jejich použití v (nejen) chemickém průmyslu. Současně bude představena možnost zachycení významného stavu systému pomocí moderní technologie průmyslového blockchainu.
O autorovi:
Prof. Mgr. Roman Jašek, Ph.D., DBA – ředitel Ústavu informatiky a umělé inteligence Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Podílel se na řadě projektů aplikovaného výzkumu se zaměřením na systémové inženýrství a kybernetickou bezpečnost. Je spoluautorem světového patentu spojeného s unikátní identifikací a řízením systémů v kybernetickém prostoru.
10:00 – 10:25 – Průmyslový blockchain nejsou kryptoměny
Otto Havle, Věra Šmídová (ELA Blockchain Services)
Anotace:
Příspěvek ukáže, že blockchain nejsou jen kryptoměny, ale nástroj pro průmyslová řešení. Shrne současný stav využití blockchainu v průmyslových řešeních ve světě, a bude představena průmyslová blockchainová platforma ELA blockchain a její možné využití v chemickém výzkumu i průmyslu.
O autorech:
Ing. Otto Havle, CSc. MBA – COB/CEO společnosti ELA Blockchain Services a.s., absolvent ČVUT FEL, zakladatel a dlouholetý ředitel firmy FCC průmyslové systémy s.r.o.
Ing. Věra Šmídová – BDM společnosti ELA Blockchain Services a.s., absolventka VŠEM Praha, v letech 1997 – 2016 PM, QM a vedoucí oddělení strojového vidění ve společnosti FCC průmyslové systémy s.r.o.
10:25 – 10:35 – Přestávka
10:25 – 10:50 – Kompetence 4.0 – dopady trendů Průmyslu 4.0 na kvalifikaci pracovníků v sektoru chemického průmyslu
Helena Úlovcová (Hospodářská komora ČR)
Anotace:
Dokážeme včas reagovat na zavádění digitalizace a dalších trendů Průmyslu 4.0? Jaké jsou výhody sektorového přístupy k identifikaci nových kompetencí? Jsme schopni poučit se ze zahraničních příkladů dobré praxe a správně zacílit programy dalšího profesního vzdělávání? Odpovědí mohou být výsledky práce inovačních pracovních skupin sdružených pod Národní sítí sektorových rad – kompetenční pyramidy, široká povolání.
O autorovi:
Dlouhodobě se zabývá problematikou počátečního a dalšího odborného vzdělávání, zvyšování jeho relevance kvalifikačním požadavkům trhu práce. Propojení vzdělávací a zaměstnavatelské sféry bylo klíčovým tématem jejího působení jak ve vedení Národního ústavu pro vzdělávání (dnes NPI ČR) tak i na současné pozici vedoucí oddělení vzdělávání a tajemnice Sekce pro vzdělávání a Sekce pro výzkum, vývoj a inovace HK ČR.
10:50 – 11:15 – Dnešní online hrozby a včerejší ochrana
Josef Javora (TIS Partners)
Anotace:
Obrana je vždy pouhou reakcí na hrozby.
Když se útočníci naučí naše prvky ochrany překonávat, musíme na to adekvátně reagovat. Jinak se stěží ubráníme! Představíme si nejzávažnější hrozby a útoky dneška. Nebude pak obtížné pochopit, co pro účinnou ochranu budeme potřebovat.
Snadno stravitelnou formou pro všechny: statutáry, manažery i zaměstnance.
O autorovi:
Nezávislý IT konzultant. Učí manažery řídit informační bezpečnost – srozumitelně, jednoduše, bez IT hantýrky.
11:15 – 11:40 – Evropská legislativa: Náležitá péče podniků
Renée Smyčková (Hospodářské komora ČR)
Anotace:
Cílem připravované směrnice k Náležité péči podniků je snaha Evropské komise podpořit udržitelné a zodpovědné chování podniků v rámci celých globálních hodnotových řetězců – povinnost identifikovat nepříznivé vlivy svých činností na lidská práva a na životní prostředí a v nezbytných případech těmto dopadům předcházet, odstranit je nebo je zmírnit.
O autorovi:
Ekonomická analytička Hospodářské komory ČR. Zaměřuje se na evropskou legislativu, vnitřní trh EU a dopady regulace na podnikání.
11:40 – 12:30 – Jak to děláme my?
Konkrétní příklady dobré praxe ve firmách
12:30 – 12:50 – Emisní kalkulátory jako nástroje na podporu logistického plánování v chemickém průmyslu
Jan Chocholáč (Katedra dopravního managementu, marketingu a logistiky, Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice)
Anotace:
Problematika udržitelnosti se stále více promítá do plánovacích a rozhodovacích procesů podniků chemického průmyslu. Jednou z možností, jak snižovat negativní environmentální dopady z přepravy chemických komodit, je využití emisních kalkulátorů v rámci logistického plánování. V rámci příspěvku bude představen emisní kalkulátor vytvořený pro potřeby chemického průmyslu v rámci projektu Interreg Central Europe ChemMultimodal.
O autorovi:
Ing. Jan Chocholáč, Ph.D. – Odborný asistent na Katedře dopravního managementu, marketingu a logistiky Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. Zároveň také člen Výboru logistiky Svazu chemického průmyslu České republiky se zaměřením na zelenou logistiku a nástroje na podporu logistického plánování.
12:50 – 13:00 Diskuze, závěr
Akce je součástí projektu „Dialogem k sociálnímu smíru a zaměstnanosti v české chemii“ registrační číslo projektu: CZ.03.1.52/0.0/0.0/18_094/0010573
Přihlaste se na akci ještě dnes! Zbývající volná místa: Už jen ??
Cena webináře:
bez DPH | s DPH | |
---|---|---|
Cena člen komory | Kč | |
Cena ostatní | Kč |