Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Přeshraniční obchod – problematika DPH, příslušná hlášení

9.5.2016

Seminář je určen pro všechny ekonomické pracovníky a manažery, kteří se ve své práci setkávají s problematikou nákupu z EU nebo dovozem a vývozem.
Po ukončení kurzu získáte pomocí názorných příkladů komplexní informace o dopadech příhraničního obchodování jak v oblasti dodání zboží, nákupu služeb, tak dovozu a vývozu.

Problematika bude vysvětlena na kompletním příkladu firmy, která obchoduje s EU a třetími zeměmi od přijetí nebo vystavení dokladů, jejich přepočet na cizí měnu až po zohlednění transakcí v přiznání k dani z přidané hodnoty.

Vzhledem k velkému počtu možných kombinací těchto transakcí budou probírány jen v praxi nejčastěji se vyskytující případy.
Přednášející:
Bc. Lenka Dvořáková – daňový poradce, člen Komory daňových poradců ČR (KDP ČR), člen Komory certifikovaných účetních (KCÚ), člen Sekce účetnictví KDP ČR, Sekce daně z příjmu právnických osob KDP ČR, člen Sekce pro profesní otázky. Vystudovala ekonomickou vysokou školu (Bc.) se zaměřením na “účetnictví a finanční řízení podniku”. V účetnictví se pohybuje od roku 1995, vede vlastní účetní a daňovou kancelář. Je přihlášena k etickému kodexu KDP ČR a KCÚ a je také přihlášena ke kontinuálnímu profesnímu vzdělávání u obou organizací.
Program:
·         Základní pojmy
·         Struktura daňových subjektů
·         Pořízení služeb/zboží z EU, dodání služeb/zboží do EU
·         Vývoz do třetích zemí, dovoz ze třetích zemí
·         Pořízení nových dopravních prostředků
·         Finanční pronájem
·         Kurzové rozdíly

Typ

Organizátor:

Mezinárodní obchodní komora (ICC ČR)

Místo konání:

ICC ČR, Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

Kontakt:

Tel. 257 217 744, e-mail: filipkova@icc-cr.cz