Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Podnikatelská mise v rámci projektu EuroMed Invest v termínu 1.-4.4.2017 do Egypta

1.4.2017 - 0:00 - 4.4.2017 - 0:00

Hospodářská komora ČR organizuje podnikatelskou misi v rámci projektu EuroMed Invest (projekt kofinancován Evropskou komisí) v termínu 1.4.-4.4.2017 do Egypta.

Mise je zaměřena primárně na sektory: inovativní a obnovitelná energetika (sluneční, větrná, geotermální, atd.), čištění vody, energetické strojírenství a ekologie. V rámci mise budou zorganizována B2B jednání s egyptskými firmami a zároveň se jedná o unikátní možnost jednat i s dalšími evropskými firmami z vybraných oborů, dále jsou v plánu společenská networkingová setkání a další akce (na přípravě programu se v tuto chvíli intenzivně pracuje, v následujících dnech bude upřesněn).

Egypt patří mezi nejvýznamnější země jak na africkém kontinentu, tak v arabském světě. Strategický význam navíc podtrhuje jeho poloha jakožto středomořské země, která leží na dvou kontinentech a ovládá Suezský průplav. Egyptská vláda dělá, co je v jejích silách, aby Egypt postavila po revoluční vlně opět ekonomicky na nohy. Ekonomické problémy se vláda snaží řešit vládními investicemi. První „megaprojekt“ již nadmíru úspěšně realizovala. Zvýšení kapacity Suezského průplavu jeho zdvojením zvládla egyptská armáda za neuvěřitelně krátkou dobu jednoho roku. Další megaprojekty jsou ve stadiu přípravy. V první řadě egyptská vláda prosazuje vybudování rozsáhlé mezinárodní průmyslové a obchodní zóny v pásmu Suezského průplavu. A dále se plánuje výstavba zbrusu nového administrativního hlavního města v poušti východně od Káhiry, dále nových přístavů, zavlažovacího kanálu na Sinaji a dalších projektů k získání nové zemědělské půdy v pouštních oblastech. Plánuje se také stavba atomové elektrárny. České firmy mohou uspět i s dodávkami pro elektrárny, strojírenství, výstavbu, modernizaci infrastruktury či např. formou subdodávek na výše uvedených megaprojektech.

Výše účastnického poplatku činí 689,- EUR pro členy HK ČR a 725,- EUR pro nečleny HK ČR. O platbě v Kč nás prosím předem informujte označením v závazné přihlášce. Účastnický poplatek zahrnuje: letenky komerční linkou, transfery, ubytování po dobu mise, podíl na poplatku za pronájmy prostor, podíl na poplatku zahraničním organizátorům mise, podíl na poplatku za catering, podíl na poplatku za tlumočení a organizační poplatek HK ČR.

V případě zájmu o účast v misi nám zašlete vyplněnou závaznou přihlášku (sken + MS Word) a vyplněné formuláře firemního profilu (v Čj a Aj, MS Word) na email leinerova@komora.cz do 12.3.2017. Upozorňujeme, že kapacita je omezena. Těším se na spolupráci.

Místo

Kontakt:

Bc. Kristýna Leinerová, projektová manažerka zahraničního odboru HK ČR, leinerova@komora.cz

Organizátor:

HK ČR

Mapa:

Podrobnosti

Zahájení:
1.4.2017 - 0:00
Ukončení:
4.4.2017 - 0:00
Rubrika Akce: