Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Podnikatelská mise HK ČR do Turecka s podporou z programu „TURKEY-EU BUSINESS DIALOGUE“

23.9.2020 - 27.9.2020

Zveme Vás na podnikatelskou misi Hospodářské komory ČR do Turecka s podporou z programu „TURKEY-EU BUSINESS DIALOGUE“ (TEBD) v termínu 23. – 27. září 2020. Díky finanční podpoře z programu TEBD, jehož cílem je mj. podpora integrace a spolupráce podnikatelských komunit EU a Turecka, se v rámci podnikatelské mise podařilo pokrýt více než 60 % nákladů.

Cílem podnikatelské mise je Samsun, což je dynamicky se rozvíjející strategické město a region na pobřeží Černého moře s komplexními transportními podmínkami, vyspělým zemědělským sektorem, silným sektorem automotive, zdravotnictví a strojírenství. V regionu je aktuálně funkčních 5 velkých a 20 malých průmyslových zón s různými dotacemi a výhodami zaměřených na výrobu oceli a železa, nábytkářský průmysl, sektor specializovaných medicínských nástrojů, zemědělskou a potravinářskou výrobu a energetiku. Strategická pozice Samsunu jako hlavního transportního hubu pro černomořský námořní obchod s Ruskem, Ukrajinou, Gruzií, Rumunskem a Bulharskem, společně s možností využití železniční a silniční infrastruktury, dává dobrý základ pro zahájení obchodu.

Mise je primárně určena pro společnosti podnikající v sektoru zemědělství a potravinářství, stavebnictví, nábytkářství, strojírenství a zdravotnických prostředků a vybavení, IT, logistiky a zemědělského strojírenství. Počet firem, které mohou využít finančně zvýhodněnou nabídku, je limitována na 10.

Hlavním bodem podnikatelské mise bude podnikatelské fórum spolu s bilaterálním jednáním mezi českými a tureckými firmami. V rámci B2B mají účastníci jednání možnost navázat kontakt s novými tureckými partnery nebo rozvinout kontakt s těmi stávajícími. Dalším bodem programu je návštěva logistického centra a průmyslové zóny či oficiální přijetí u guvernéra/primátora. Delegace při zpáteční cestě navštíví i Istanbul, jednáme o organizaci podnikatelského fóra i tam.

V případě Vašeho zájmu o účast v podnikatelské misi nám, prosím, zašlete následující dokumenty:

  • vyplněnou závaznou přihlášku (podepsaný scan a rovněž editovatelnou verzi) – ZDE
  • firemní profil v Aj a v Čj (v editovatelné verzi) – ZDE a ZDE,
  • snímek pro prezentaciZDE,
  • scan cestovního pasu (strana s fotografií),

na email lukac@komora.cz, a to nejpozději do 11. 9. 2020. Vzhledem k omezené kapacitě Vám doporučujeme se přihlásit co nejdříve.

Podnikatelská mise je finančně podpořená z programu „TURKEY-EU BUSINESS DIALOGUE“, záloha na účastnický poplatek díky tomu činí 584,- EUR (zahrnuje zpáteční letenku, ubytování, stravu, místní transfery a další náklady spojené s organizací programu). Pokud nemůžete zálohu uhradit v EUR, vyznačte, prosím, v této přihlášce, že chcete hradit ekvivalent ve výši 14 900,- Kč. (Členové HK ČR mají slevu na účastnickém poplatku ve výši 10 %, záloha na účastnický poplatek pro členy HK ČR tedy činí 526,- EUR, resp. 13 410,- Kč). Pro firmy přihlášené po naplnění početního limitu je účast možná, záloha na účastnický poplatek však činí 1.520,- EUR (pro členy HK ČR po odečtení slevy činí záloha 1.368,- EUR). Totéž platí pro druhého účastníka za stejnou firmu.

Podrobnosti

Zahájení:
23.9.2020
Ukončení:
27.9.2020
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , , , , , , ,

Pořadatel

Zahraniční odbor HK ČR
E-mail:
foreigndpt@komora.cz
Webová stránka:
www.komora.cz

Ostatní

E-mail pořadatele
lukac@komora.cz

Místo konání

Turecko
Turecko + Google Mapa