Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Podnikatelská mise do Sultanátu Omán

4.2.2017 - 10.2.2017

Hospodářská komora České republiky organizuje vlastní podnikatelskou misi ve dnech 4. – 10.2. 2017 do Sultanátu Omán.
Mise je organizována ve spolupráci se ZÚ Rijád a honorárním konzulem Ománu v ČR Ivo Vaňkem.

V průběhu mise se uskuteční Česko – ománské podnikatelské fórum v Muscatu, ve spolupráci s Ománskou obchodní a průmyslovou komorou, následně se podnikatelská delegace přemístí do hlavního města guvernorátu North Al Batinah, Sohar (po Muscatu 2. nejbohatší region), kde se nachází v pokročilé 60% rozestavěnosti Speciální ekonomická zóna a přístav.

V Sohar se uskuteční další podnikatelské setkání, organizované guvernorátní pobočkou Ománské obchodní a průmyslové komory, a rovněž budou čeští podnikatelé ústy presidenta Ománské advokátní komory seznámeni s podmínkami podnikání v Sultanátu Omán (investování, zakládání podniků, realizace podnikatelských záměrů ve státech GCC…).

Podnikatelská delegace bude přijata guvernérem North Al Batinah, jeho excelencí šejkem Muhana Bin Saif Al-Lamki. Následně se podnikatelská delegace vydá do Speciální ekonomické zóny a přístavu SOHAR, kde účastníky seznámí s fungováním celého projektu její ředitel Marc Evertse. Delegace již také obdržela pozvání k návštěvě petrochemického koncernu ORPIC a společnosti Sohar Aluminium. Ojedinělou příležitostí bude jednání s presidentem Ománských státních hmotných rezerv.

Připraveno je několik dalších ceremoniálních přijetí senátory a poslanci ománského Parlamentu „Majlis Oman“ včetně audience u první dámy Sultanátu Omán, Její výsosti Dr. Mony bint Fahad Al-Said, dcery vicepremiéra země.

Pro dokreslení výjimečnosti země, která se světu postupně otevírá ještě ani ne 10 let, je příznačné, že 2. listopadu tr. byla Jeho královská výsost Sultán Qaboos vyhlášena Ekonomickou a sociální radou OSN za nejlepšího panovníka na světě. Jen o pár dní dříve byl přístav a Speciální ekonomická zóna Sohar vyhlášena na prestižním setkání 700 reprezentantů předních dopravních společností, přístavů, provozovatelů terminálů a plavebních společností za nejlepší přístav roku v regionech Středního východu a indického subkontinentu. Podrobněji 19.11.tr. na fcb www.facebook.com/sultanatomancz

Z pohledu ománských komoditních potřeb by se podnikatelské mise měli zúčastnit zejména zástupci firem z dopravního inženýrství, včetně projektování staveb v silničním a vodním stavitelství, leteckého průmyslu, zemědělské techniky a rybolovu, obranného průmyslu, těžkého strojírenství, cementářství, petrochemie, sklářství, zdravotnictví a lázeňství, automobilového průmyslu, energetiky, ekologie a likvidace odpadů, telekomunikací, IT a rovněž zástupci kulturní obce, včetně galeristů.

Předpokládá se, že cesta se uskuteční komerčním linkovým spojem, vnitřní přejezdy klimatizovanými autobusy, případně lodí.

Podnikatelská delegace bude vedena Viceprezidentem Hospodářské komory Bořivojem Minářem, v úzké spolupráci s Honorárním konzulem Ivo Vaňkem. Paralelně jednáme o možnosti účastni náměstka ministra MPO, případně MZV.

Výše účastnického poplatku činí Kč 54.500,- který zahrnuje leteckou přepravu komerční linkou, zajištění víza, ubytování v 5ti hvězdičkových hotelích, místní transporty, podíl na pronájmech sálů při podnikatelských setkáních, včetně občerstvení.

V příloze přikládáme závaznou přihlášku a profil, který žádáme vyplnit a zaslat v termínu do 22.12.2016.!!!

Místo

Sultanát Omán

Kontakt:

talafus@komora.cz

Organizátor:

HK ČR

Mapa:

Podrobnosti

Zahájení:
4.2.2017
Ukončení:
10.2.2017
Rubriky Akce:
,