Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

konferenci s workshopy „Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) a region V4: Co přinese mojí firmě?“

6.6.2016

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Evropskou komisí, vládou USA a dalšími partnery organizují dne 6.6.2016 konferenci s workshopy „Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) a region V4: Co přinese mojí firmě?“. Akce se uskuteční v rámci českého předsednictví ve Visegrádské skupině.

Předběžný program:

• 9:30 – 12:00 V prvním bloku vystoupí hlavní vyjednavači kapitoly k SMEs – za americkou stranu Christina Sevilla a za evropskou stranu Luca De Carli. Pozvání přijali také zástupci států V4, Švédska a Německa a také firem z regionu. Cílem panelu je představit klíčové přínosy TTIP pro malé a střední podniky v oblasti např. eliminace tarifů, regulatoriky, přístupu na trh se službami a s veřejnými zakázkami a také možných benefitů v rámci global value chains a co v tomto směru může nabídnout zvláštní kapitola pro SMEs v TTIP.

• 13:00 – 14:00 V druhém panelu se zástupci US Department of Commerce a Evropské komise zaměří na současnou EU-US spolupráci při podpoře malých a středních podniků.

• 14:15 – 16:00 V odpoledním bloku budou představeny zkušenosti firem, které již na americký trh expandovaly. Prostor bude věnován výzvám, kterým podniky na tomto trhu nejčastěji čelí, a změnám, které by mohla dohoda TTIP přinést, ať už se jedná o usnadnění mobility pracovníků, uznávání certifikátů a dalších regulatorních opatření nebo celních procedur (prezentace zkušeností z projektu MeoHub a dalších).

Jednacím jazykem konference je angličtina. Podrobný program bude následovat. Registrace je otevřena do 1. června. Využijte, prosím, tohoto formuláře. V případě dalších dotazů nás kontaktujte na adrese ttip@mpo.cz.

Typ

Organizátor:

MPO ČR, Evropská komise, vláda USA, partneři

Místo konání:

Kontakt:

Ludmila Johnová
oddělení Amerik / Sekce Evropské unie a zahraničního obchodu
ttip@mpo.cz

 

Podrobnosti

Datum:
6.6.2016
Rubrika Akce:
Štítky Akce: