Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

ETIOPIE a SOMALILAND – podnikatelská mise HK ČR s náměstkem ministra průmyslu a ochodu Vladimírem Bärtlem v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) do ETIOPIE a návazně do SOMALILANDU

14.5.2018 - 18.5.2018

Hospodářská komora České republiky organizuje v termínu 14. – 18. května 2018 podnikatelskou misi do Etiopie (Addis Abeba) s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Vladimírem Bärtlem v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED). Cesta bude pokračovat fakultativně do Somalilandu (podnikatelská mise HK ČR).

Popis:

Hlavním cílem doprovodné podnikatelské mise je rozvoj ekonomických vztahů mezi českými, etiopskými a somalilandskými exportéry, importéry a investory a navázání nových obchodních vazeb. Touto cestou rovněž navazujeme na předchozí podnikatelské mise HK ČR do Etiopie konané v posledních letech. Podnikatelská mise je koncipována jako multioborová.
V předběžném programu počítáme mj. s organizací podnikatelského fóra a následných B2B jednání mezi českými a místními firmami v Addis Abebě a v Somalilandu. Je plánováno pracovní setkání firem se zástupci Velvyslanectví ČR v Addis Ababa a náměstkem ministra průmyslu a obchodu. Klademe rovněž velký důraz na individuální jednání firem. Na podrobnějším programu nyní intenzivně pracujeme ve spolupráci s naším ZÚ v Addis Abebě.

Se ZÚ Addis Abeba je koordinován a připraven přelet z Etiopie do Somalilandu, který považujeme za obchodně perspektivní a atraktivní teritorium zejména v oblastech vodohospodářství, energetiky, dopravní infrastruktury a potravinářství. S ohledem na specifikum teritoria (stát in status nascendi) je cesta do tohoto zajímavého teritoria fakultativní. V tomto kontextu bude účastníkům, kteří budou pokračovat do Somalilandu, účtován dodatečný účastnický poplatek ve výši 521 ,- EUR pro nečleny HK ČR resp. 13.100 Kč, který bude zahrnovat zpáteční letenku Addis Abeba-Hargeisa-Addis Abeba, ubytování v hotelu se snídaní a vízové poplatky. Členové HK ČR mají částku sníženou o 10 %

Pro účastníky podnikatelské mise může být cesta zajímavá mj. z toho důvodu, že Etiopie patří do nejvyšší kategorie partnerských zemí v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce České republiky. Rozvojové aktivity českých firem se zaměřují zejména na oblast průmyslového rozvoje, vodohospodářství, ochrany životního prostředí a zemědělství. Spektrum jejich činností je velmi rozmanité – od modernizace tepelných či jaderných elektráren a zásobování obyvatelstva elektrickou energií přes rekultivaci skládek a ekologickou modernizaci průmyslové výroby až po ochranu lesních porostů.

Podmínky účasti:

Záloha na účastnický poplatek na první část mise – do Etiopie činí 1.512,- EUR pro nečleny HK ČR. Členové HK ČR mají částku sníženou o 10 % na 1.361,- EUR. Cena zahrnuje 3 x ubytování v hotelu se snídaní, zpáteční letenku Praha – Addis Abeba – Praha, vízový poplatek, podíl na cateringu, organizaci firemních jednání, asistenci pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise.
Pro firmy, které účastnický poplatek nemohou uhradit v EUR, je stanoven ekvivalent v Kč, a to ve výši 38.100,- Kč (nečlen HK ČR) resp. 34.290,- Kč (člen HK ČR). O této skutečnosti (placení v Kč) nás prosím informujte a vyznačte v závazné přihlášce.

V případě Vašeho zájmu o účast zašlete sken vyplněné a podepsané závazné přihlášky na veselka@komora.cz. Dále přiložte vyplněný firemní profil v angličtině ve formátu MS WORD a company slide se stručnými informacemi o Vaší společnosti, které budou prezentovány na podnikatelských setkáních.

Uzávěrka přihlášek je v pondělí 16.4.2018.

Závazná přihláška

PROFIL ENG

company slide

Podrobnosti

Zahájení:
14.5.2018
Ukončení:
18.5.2018
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, ,

Pořadatel

Hospodářská komora ČR
Webová stránka:
www.komora.cz

Místo konání

Etiopie