Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Doprovodná podnikatelská mise s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR panem Janem Hamáčkem do USA

15.5.2016 - 22.5.2016

Hospodářská komora České republiky byla pověřena organizací doprovodné podnikatelské mise předsedy Poslanecké sněmovny PČR pana Jana Hamáčka ve dnech 15.-22.5.2016 v rámci jeho návštěvy Spojených států amerických (Washington D.C., San Francisco a Chicago).

Hlavním a nosným tématem mise je technologický pokrok a digitální ekonomika. V návaznosti na návštěvu v uvedených městech (Washington, San Francisco a Chicago), kde je soustředěn hi-tech průmysl, bude tedy program mise primárně zaměřen na české firmy z oblasti hi-tech průmyslu, IT, inovací, nanotechnologií, biotechnologií ve zdravotnictví nebo inteligentních sítí – „smart grids“ či energetiky.

V rámci programu plánujeme zorganizovat podnikatelská fóra ve Washingtonu, zahajovaná předsedou Poslanecké sněmovny PČR včetně B2B jednání českých a amerických firem, dále je v jednání setkání s regulatorními orgány USA a setkání s vedením vybraných think-tanků, setkání s odborníky ve firmě IBM, návštěva inkubátoru, návštěva vybraných firem v Silicon Valley (Facebook nebo Google), návštěva a setkání s odbornými autoritami na jedné z univerzit (Stanford nebo Berkeley) a brífink se zástupci agentury CzechInvest o podpoře českých firem v prostředí Silicon Valley. Podrobnější program nyní intenzivně připravujeme a budeme jej upřesňovat v koordinaci se Zastupitelským úřadem ČR ve Washingtonu a Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR.

Na základě doporučení našeho Zastupitelského úřadu bude nutné vyřídit americké vízum B1/B2. Prosím vyznačte jasně v závazné přihlášce, zda již americké vízum máte, či nikoliv. V návaznosti na Vaši odpověď Vám sdělíme další informace.

Záloha na účastnický poplatek činí 2.431,- EUR a zahrnuje 6x ubytování se snídaní, podíl na místních transferech, pronájmy jednacích prostor, podíl na cateringu, organizaci firemních jednání, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise. Pro firmy, které účastnický poplatek nemohou uhradit v EUR, je stanoven ekvivalent v Kč, a to ve výši 65.700 Kč (o této skutečnosti nás prosím informujte a vyznačte v závazné přihlášce).

V případě Vašeho zájmu o účast zašlete sken vyplněné a podepsané závazné přihlášky na veselka@komora.cz. Dále prosím přiložte vyplněný firemní profil v angličtině ve formátu MS WORD a vyplněný company slide z přílohy se stručnými informacemi o Vaší společnosti (dle popisků na slidu).

Uzávěrka přihlášek je již 31.3.2016.

Typ

Organizátor:

HK ČR

Místo konání:

Washington D.C., San Francisco a Chicago

Kontakt:

veselka@komora.cz

 

Podrobnosti

Zahájení:
15.5.2016
Ukončení:
22.5.2016
Rubriky Akce:
,