Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Doprovodná podnikatelská mise předsedy Senátu Parlamentu ČR M. Štěcha do Indonésie a na Srí Lanku

15.9.2018 - 22.9.2018

Vážené dámy, vážení pánové,

dovoluji si Vás informovat, že Hospodářská komora České republiky organizuje ve dnech 15.-22.9.2018 doprovodnou podnikatelskou misi předsedy Senátu Parlamentu ČR, J.E. p. Milana Štěcha, do Indonésie a na Srí Lanku. Mise se uskuteční speciálním letadlem a podnikatelská delegace bude vedena viceprezidentem HK ČR Bořivojem Minářem.

Během mise se uskuteční Česko-indonéské podnikatelské fórum v Jakartě a speciálním regionu Yogyakarta, jehož populace přesahuje 4 mil., je spravován sultánem Kasultananem Ngayogyakartem Hadiningratem a je v plánu rozvoj infrastruktury tohoto regionu (modernizace a výstavba letišť, výstavba a vybavení nemocnic, atp.), další příležitosti pro české firmy skýtá sektor energetiky či např. stavebnictví. Dále se uskuteční Česko-srílanské fórum v Colombu. Program se v tuto chvíli upřesňuje, předběžný program zasílám v příloze.

Indonésie

–          Čtvrtmiliardový velmi perspektivní trh pro české firmy.

–          Indonésie patří k trojici zemí s nejvyšším hospodářským růstem na světě (po Číně a Indii), dle vyjádření prezidenta Indonéské republiky pana Joko Widodo ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí loňského roku tempem 5,18% a ve třetím čtvrtletí tempem 5,02%.

–          Obrovský potenciál pro české exportéry skýtá energetický sektor, obzvláště hydro a geotermální energetika a dále větrná a solární energetika. V příštích letech je v plánu zvýšit celkový instalovaný výkon geotermálních elektráren až na trojnásobek (do roku 2025 by měl činit 5 gigawattů – pro ilustraci pětinásobek výkonu jednoho bloku Temelína). Geotermální potenciál Indonésie je stejný jako současný instalovaný výkon všech elektráren v zemi.

–          Pro Indonésii je dále velmi významný těžební průmysl, neboť se v zemi nachází rozsáhlé zásoby nerostných surovin, především ropy a zemního plynu. Kromě toho jsou v Indonésii ještě významná ložiska komodit, jejichž světové ceny neustále rostou – mědi, cínu, niklu a zlata. V posledním období rovněž roste cena uhlí.

–       Další příležitosti pro české firmy jsou v oblasti výstavby a modernizace letišť a dopravní infrastruktury . V Indonésii je v současné době 600 letišť a přistávacích ploch, z čehož 233 je vlastněno a provozováno státem. Většina funkčních letišť má v současné době přetíženou kapacitu o 200 až 300 %. V nejbližších 8 letech se plánuje výstavba 46 nových letišť. Rovněž se počítá s obnovou a navyšováním kapacit několika desítek letišť stávajících.

–          Velký potenciál nabízí i sektor zdravotnictví. Zájem je o modernizaci nemocnic, vybavení nemocnic, zařízení, léky.

–          Indonésie má obrovský problém s odpady – zájem je zejména o čističky odpadních vod, technologie na zpracování odpadů či technologie pro výstavbu a údržbu kanalizací.

–          Značné příležitosti skýtá i sektor obranného průmyslu – plán současné vlády navýšit postupně v nadcházejících 5 letech podíl výdajů na obranu na 1,5 % HDP. Vláda si je vědoma zhruba 10leté zaostalosti ve výzbroji indonéské armády v porovnání s nejbližšími sousedy (Malajsie a Singapur) a hodlá tento problém řešit zásadní obnovou a rozšířením armádní výzbroje a výstroje.

 Srí Lanka

–          Perspektivní např. oblast těžebního průmyslu.

–          Značný potenciál skýtá cestovní ruch.

–          Perspektivu nabízí pak sektor plastů a gumárenského průmyslu (na Srí Lance je rozvinuté pěstování kaučukovníku a zpracování kaučuku).

–          Srílanská strana má zájem především o české investory a to zejména v sektorech: zdravotnictví, infrastruktura, apod.

Záloha na účastnický poplatek činí 2.500,- EUR či 63.500,- Kč, výše zálohy na účastnický poplatek pro členy HK ČR tedy činí 2.250,-EUR resp. 57.150,- Kč. Účastnický poplatek zahrnuje: ubytování po dobu mise, transfery, podíl na pronájmech prostor, podíl na cateringu, podíl na poplatku zahraničním organizátorům mise, poplatek za služby pracovníků HK ČR a vízové poplatky.

V případě zájmu o registraci na misi nám zašlete vyplněnou závaznou přihlášku(MS Word a podepsaný sken), profil v AJ a profil v Čj (MS Word) , snímek pro prezentaci, originál vyplněných vízových formulářů spolu s 2 fotkami pasového formátu, skenem pasu (strana s fotem) a originálem pasu (pas musí být platný ještě 6 měsíců po návratu z mise) nejpozději do 30.7.2018 na email leinerova@komora.cz. Dovoluji si Vás upozornit, že kapacita mise je omezena kapacitou míst určených pro podnikatelskou delegaci ve speciálním letadle.Pod tímto a pod tímto naleznete vzory pro vyplnění vízových formulářů.

Na podnikatelskou misi budeme připravovat katalog českých firem společně s agenturou PP Agency. Každá účastnická firma bude mít základní zápis v katalogu zdarma. Ten se bude distribuovat partnerům na podnikatelských setkáních v uvedených městech a mohou zde inzerovat i firmy, které se mise účastnit nebudou. V tomto případě, prosím, kontaktujte přímo agenturu, která Vám sdělí podrobnější podmínky Vaší propagace: pí. Renata Rudlofová, rudlofova@ppagency.cz<mailto:rudlofova@ppagency.cz>,  tel: 221 406 652.

Podrobnosti

Zahájení:
15.9.2018
Ukončení:
22.9.2018
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
, , , , , , , , , , ,

Pořadatel

Hospodářská komora ČR
Webová stránka:
www.komora.cz

Místo konání

Jakarta
Indonésie + Google Mapa