Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Doprovodná podnikatelská mise předsedy Senátu Parlamentu České republiky pana Jaroslava Kubery do Sultanátu Omán

24.3.2019 - 28.3.2019

Dovolujeme si Vás pozvat na podnikatelskou misi doprovázející předsedu Senátu Parlamentu České republiky pana Jaroslava Kuberu do Sultanátu Omán ve dnech 24. – 28. března 2019. Misi organizuje Hospodářská komora ČR ve spolupráci se ZÚ Rijád a Česko-ománským výborem při Zahraniční sekci HK ČR. Podnikatelská mise je vedena viceprezidentem HK ČR Bořivojem Minářem.

V průběhu mise se ve spolupráci s Ománskou obchodní a průmyslovou komorou uskuteční v Muscatu Česko-ománské podnikatelské fórum a B2B rozhovory. Muscat je hlavním městem od roku 1793 s téměř milionem obyvatel.

Následně se delegace přemístí do guvernátoru Dafár a jeho hlavního města Sálala, které je druhým nejvýznamnějším městem Ománu a významným přístavem na břehu Arabského moře. Zde se rovněž uskuteční podnikatelské fórum a B2B rozhovory.

V rámci mise předpokládáme, že podnikatelská delegace doprovodí předsedu Senátu na některé oficiální i společenské akce a navštíví několik pamětihodností.

Sultanát Omán stejně jako Česká republika mají bezkonkurenčně výhodnou pozici, co se týče polohy v regionu, která přispívá obchodním příležitostem. Omán je strategicky položen mezi Evropou a Asií, a je zároveň vstupní branou na Blízký východ s velkou historií a kulturním dědictvím. Vzhledem k ambicióznímu programu vlády na diverzifikaci ekonomiky má být do budoucna vybudována řada průmyslových závodů z oblasti zpracování ropy a zemního plynu (výroba polyetylénů, močoviny, atd.) a oblasti těžby a zpracování nerostných surovin (těžba železné rudy a barevných kovů, vápence a mramoru a výroby finálních výrobků z nich, např. stavebních hmot). Perspektivu tak mají dodávky zařízení pro povrchovou těžbu (rypadla, nakladače, přepravníky, řezačky kamene), výrobu cementu, tvárnic, výrobu keramických a mramorových dlaždic a obkladů, atd.

Zakládání nových průmyslových odvětví v současnosti předchází rozsáhlé budování infrastruktury – letiště, přístavy, silnice, železnice, produktovody, elektrárny, odsolovací stanice a rekonstrukce a rozšíření elektrické sítě. Jakékoli dodávky pro silniční, železniční a energetickou infrastrukturu mají proto perspektivu. Perspektivní jsou zejména dodávky zařízení pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů – Omán vyhlásil záměr na výstavbu několika fotovoltaických elektráren. V současné době se fotovoltaické články využívají zejména pro napájení komunikačních zařízení na ropných vrtech v odlehlých oblastech, kde neexistuje energetická distribuční síť.

Rovněž je zájem o spolupráci v oblasti lázeňství, cestovním ruchu, zemědělství, potravinářských technologiích, čištění odpadních vod a právní služby při zakládání firem.

Mise se uskuteční speciálním letadlem, kapacita mise je tedy omezena kapacitou míst pro podnikatele ve speciálním letadle. Registrujte se zasláním následujících materiálů:

  • závazné přihlášky (ve formátu MS Word + sken s podpisem) – ZDE,
  • profilu v Aj – ZDE,
  • profilu v Čj – ZDE,
  • snímku pro prezentaci – ZDE
  • a skenu Vašeho pasu (strana s fotem)

na e-mail talafus@komora.cz, a to nejpozději do 4. 2. 2019.

Výše účastnického poplatku je 2.324,- EUR, resp. 59.500,- Kč (pro členy HK ČR) a 2.556,- EUR, resp. 65.450,- Kč pro nečleny HK ČR. Účastnický poplatek zahrnuje: ubytování po dobu mise, poplatky za víza, transfery, podíl na pronájmech prostor, podíl na cateringu, podíl na poplatku zahraničním organizátorům mise a poplatek za služby pracovníků HK ČR

Na podnikatelskou misi budeme vystavovat katalog českých firem společně s agenturou PP Agency. Každá účastnická firma bude mít základní zápis v katalogu zdarma. Ten se bude distribuovat partnerům na podnikatelských setkáních v uvedených městech a mohou zde inzerovat i firmy, které se mise účastnit nebudou. V tomto případě, prosím, kontaktujte přímo agenturu, která Vám sdělí podrobnější podmínky Vaší propagace: pí Renata Rudlofová, rudlofova@ppagency.cz, tel: 221 406 652.

Zároveň prosíme o informaci, zda budete mít zájem o podpis smlouvy s Vaším stávajícím partnerem v průběhu mise.

Podrobnosti

Zahájení:
24.3.2019
Ukončení:
28.3.2019
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, ,

Ostatní

E-mail pořadatele
talafus@komora.cz