Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Česko-jordánské podnikatelské fórum

25.4.2017

Zveme Vás na Česko-jordánské podnikatelské fórum, které se uskuteční v úterý dne 25.4.2017 od 14 hodin (registrace bude probíhat od 13:15 hodin) v budově Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, (Na Františku 32, Praha 1).

Podnikatelské fórum slavnostně zahájí ministr průmyslu a obchodu ČR, Jiří Havlíček a jordánský ministr průmyslu a obchodu, Yarub Qudah spolu s prezidentem HK ČR, Vladimírem Dlouhým a prezidentem Jordánské komory, Naelem Al Kabariti.

V programu se počítá s odborně zaměřenými prezentacemi, B2B jednáními mezi českými a jordánskými firmami. Jordánského ministra průmyslu a obchodu bude doprovázet početná podnikatelská delegace. Její seznam je poměrně pestrý a je ještě průběžně jordánskou stranou doplňován. Kromě vedoucích představitelů několika jordánských komor se prozatím jedná zejména o firmy z oblasti strojírenství a potravinářství. Dále se mj. očekává účast jordánského velvyslance či představitele „Jordan Nuclear Energy Commission“.

Za předpokladu, že se regionální situace nebude dále zhoršovat, lze v Jordánsku očekávat akceleraci ekonomické aktivity v průběhu příštích dvou let. Ekonomický růst se zvýšil z 2,4 % v roce 2015 na 3,2 % v roce 2016 a predikce na rok 2017 činí 3,7 %. Hospodářský růst byl tlumen slabou průmyslovou výrobou, poklesem zemědělské výroby a nízkou úrovní přílivu přímých zahraničních investic. Růst byl tažen zvýšenými vládními investicemi a velkou hodnotou obdržených dotací a v neposlední řadě pozitivním růstem v řadě odvětví, včetně odvětví cestovního ruchu, stavebnictví, finančních a obchodních služeb a oblasti sociálních služeb.

V příloze naleznete pro informaci předběžný program akce.

Jednacím jazykem bude angličtina.
Termín přihlašování na akci je do pondělí 24.4.2017.  Registrujte se ZDE
(vyplňujte prosím v angličtině).

Místo

MPO, Na Františku

Kontakt:

veselka@komora.cz

Organizátor:

HK ČR, Jordánská obchodní komora a MPO

Mapa:

Podrobnosti

Datum:
25.4.2017
Rubrika Akce: