Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Bankovní záruky v tuzemském a zahraničním obchodě, URDG 758 – aktuální informace z praxe, zkušenosti

15.6.2016

Praktický workshop zaměřený na podmínky bankovních záruk a využití záruk v praxi. Seminář se zaměřuje na záruky podle URDG 758, především pak na složitější a problematické situace z pohledu mezinárodní praxe. Přednášející též seznámí účastníky s novinkami z posledního zasedání bankovní komise a pracovní skupiny pro záruky.

Druhá část semináře se bude zabývat aktuálním vývojem u tuzemských záruk, především pak celními zárukami a zárukami za nabídku podle nového znění zákona o veřejných zakázkách.

Účastníci semináře též obdrží publikaci ICC ČR – “Jednotná pravidla pro záruky vyplatitelné na požádání UDRG 758 (revize 2010)“ v ceně kurzovného!
Určeno pro:
Seminář je určen především pro bankovní specialisty – klientské pracovníky, kteří nabízejí bankovní služby klientům a pomáhají jim je správně využít. Dále i ostatním pracovníkům bank v oboru trade finance, např. začínajícím specialistům, vedoucím pracovníkům, právníkům, bankovním poradcům atd.
Další skupinou případných posluchačů, pro které je tento seminář určen, jsou zaměstnanci firem využívajících bankovní záruky v jejich praxi, tj. vedoucí pracovníky v oblasti obchodu a financí, prodejce, specialisty připravující a realizující kontrakty, spolupracující s bankami apod.
Přednášející:
Ing. Jiří Schveinert – Komerční banka, a.s., vedoucí oddělení bankovních záruk
Bc. Pavel Andrle – tajemník Bankovní komise ICC ČR, poradce a lektor v oblasti Trade Finance
Program:
·         Bankovní záruky podle URDG 758 – hlavní prvky pravidel URDG 758, „problematická“ ustanovení, problematika protizáruk, přezkoumání dokumentů
·         Záruky na požádání podle URDG 758 – zkušenosti, diskuse v rámci ICC Task Force on Guarantees – diskuse v odborných kruzích, příklady

·   

Typ

Organizátor:

Mezinárodní obchodní komora (ICC ČR)

Místo konání:

ICC ČR, Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

Kontakt:

Tel. 257 217 744, e-mail: filipkova@icc-cr.cz