Chci vycestovat

06.10.2017

Mám podnikatelský nápad či rozjeté podnikání (maximálně tři roky) a chci vycestovat do zahraničí učit se od zkušených podnikatelů z oboru.

6 důvodů, proč vycestovat

  1. Nasbírání nových životních a pracovních zkušeností
  2. Zlepšení jazykových znalostí
  3. Ověření nápadu nebo jeho změna
  4. Nové kontakty a případně nalezení investora
  5. Příspěvek až 1 100 EUR měsíčně na pobyt
  6. 1 až 6 měsíců strávených v zahraničí

Jak to funguje?

Jednoduše, ve 4 bodech:

1. Přihlášení

Ať už jste začínající nebo zkušený podnikatel, můžete se přihlásit k účasti prostřednictvím registrace. HK ČR je jedinou zprostředkovatelskou organizací v České republice pro 9 cyklus. Po registraci prověříme vaši přihlášku a business plán. Pokud splníte všechny požadavky, tak jí schválíme.

2. Přiřazení

Jakmile je vaše přihláška schválená, získáte přístup do internetové databáze začínajících a hostitelských podnikatelů, kteří se programu také účastní. Vhodného partnera pro výměnu si můžete vybrat na základě až 5 návrhů z databáze. Vaše kontaktní místo (HK ČR) je pověřené zprostředkováním kontaktu mezi podnikateli a pomůže vám najít partnera.

3. Smlouva a přípravy

Zúčastněné strany (tj. začínající podnikatel, hostitelský podnikatel a jejich odpovědná kontaktní místa) vypracují smlouvu, sestávající z popisu projektu práce/vzdělávání, úkolů, odpovědnosti, předmětů plnění, finančních podmínek a právních důsledků výměny. Místní kontaktní místa k přípravě začínajícího podnikatele na výměnu také organizují činnosti jako například školení.

4. Realizace výměny

Poté už můžete vyrazit do zahraničí. Po skončení budete požádáni o vyplnění formuláře pro zpětnou vazbu. Odpovědné kontaktní místo dohlédne na kvalitu aktivity a vyhodnotí výsledky.
Zahraniční pobyt může trvat jeden až šest měsíců a musí proběhnout v průběhu dvanácti měsíců. Během této doby lze pobyt rozdělit do několika kratších bloků (jeden blok je nejméně týdenní), kdy bude začínající podnikatel pobývat u hostitelského podnikatele.

Chci se registrovat do programu

zakřížkujte NEW ENTREPRENEUR

/delejte-moderni-marketing-i-s-malym-rozpoctem-cyklus-6-akci-s-marketingovym-profikem-hospodarska-komora/